Oprogramowanie przeglądarkowe, Aplikacje mobilne, Sklepy internetowe
Kalendarz wpisów
Grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Istotne powody przedwczesnego pokwitania

Istotne powody przedwczesnego pokwitania nie są dotąd dokładnie znane, jakkolwiek chodzi tu bezwzględnie o przedwczesne pobudzenie do czynności gruczołów płciowych drogą wewnętrznego wydzielania. Zwracano uwagę na związek między przedwczesnym pokwitaniem a rozwijającymi się w miąższu jajników guzami (torbiele, mięsaki) i podkreślano, że niejednokrotnie po operacyjnym ich usunięciu objawy przedwczesnej dojrzałości płciowej cofają się, a cykl miesięczny zatrzymuje się. W każdym razie nad dziećmi miesiączkującymi w pierwszym dziesiątku lat życia należy roztoczyć opiekę lekarską.

Jakkolwiek opisywane były przypadki wystąpienia cyklu miesięcznego w krótkim czasie po urodzeniu się dziewczynki, nie można ich porównywać z jednorazowym wystąpieniem krwawienia u 4-7-dniowego noworodka, co jest zjawiskiem uzależnionym od hormonów, które przedostały się do krążenia płodowego z łożyska. Chodzi tu głównie o działanie hormonów rojowych, które przenikając do krążenia płodowego mogą w drobnym odsetku przypadków wywołać u noworodka płci żeńskiej nieznaczne krwawienie z delikatnej błony śluzowej macicy. Do wywołania tego zjawiska potrzebny jest pewien nadmiar ciał rujopędnych w krwiobiegu noworodka, wywierających wpływ na błonę śluzową trzonu. Działanie to jest tyłko przejściowe, gdyż hormony te zostają usunięte z ustroju dziecka po upływie kilku dni, wywołują jednak w tym czasie silne przekrwienie błony śluzowej macicy i pobudzają ją do przerostu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *